تبلیغات
انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه آزاد مسجد سلیمان - ماهیت كار یك مهندس صنایع


امروز :

***به اولین وبلاگ رسمی انجمن علمی و دانشجویان مهندسی صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان خوش آمدید **** لطفا پس از مطالعه مطالب ارائه شده در وبلاگ نظر بدهید***اطلاع از اخرین منابع كارشناسی ارشد***دانلود نمونه سوالات امتحانات پایانی اساتید دانشگاه***تنها راهی که به شکست می انجامد، تلاش نکردن است*** ***


برای دانلود جدید ترین نسخه هر مرورگر روی عکس مربوط کلیک کنید

javahermarketبازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 15 فروردین 1390

ماهیت كار یك مهندس صنایع...

مهندسین صنایع بهترین راه را برای استفاده از فاكتورهای اساسی تولید شامل افراد ،‌ ماشین آلات ، مواد ، اطلاعات و منابع انرژی برای تولید یك محصول یا ارائه خدمات توسط شركتها معین میكنند . آنها پل ارتباطی بین اهداف مدیریتی و عملكرد اجرائی هستند. برخلاف مهندسین دیگر رشته های تخصصی كه بیشتر با كالا ها و فرایند تولید سرو كاردارند ، مهندسین صنایع بیشتر بر روی افزایش بهره وری از طریق مدیریت نیروی انسانی ،‌ روشهای تجارت و فنآوری متمركز میشوند. اگرچه بیشتر مهندسین صنایع در صنایع تولیدی به كار مشغولند ، بعضی از آنها در مشاغلی مانند خدمات مشاوره ای ، حفظ سلامت كار و ارتباطات كار میكنند.

و......

برای مطالعه بیشتر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

برای حل مسائل ساختاری ، تولیدی ودیگر مشكلات مربوطه به بهترین شكل ممكن ، مهندسین صنایع محصول تولیدی و پیش نیازهای آن را به دقت بررسی میكنند ،‌ از روشهای ریاضی مانند تحقیقات بهره وری برای دستیابی به آن پیش نیازها استفاده كرده و سیستمهای تولیدی و اطلاعاتی را طراحی میكنند. آنها سیستمهای مدیریت و كنترل را برای برنامه ریزی مالی و براورد مخارج بوجود میاورند ، برنامه تولیدی و سیستمهای كنترلی را به منظور هماهنگ كردن فعالیتها و تضمین كیفیت تولید طراحی كرده و سیستمهائی را برای توزیع فیزیكی امكانات و خدمات بوجود آورده و بهبود میبخشند.
این مهندسین صنایع هستند كه معین میكنند كه كدام محل برای كارخانه بهترین تلفیق را از بابت وجود مواد اولیه و‌ امكانات حمل ونقل دارا بوده و مقرون به صرفه تر میباشد. آنها برای شبیه سازی ونیز كنترل كردن فعالیتها و دستگاههای مختلف مانند خطوط مونتاژ و روباتها ازرایانه استفاده میكنند. آنها به ایجاد سیستمهای مدیریت دستمزدها و حقوق و نیزبرنامه های ارزشیابی شغلی میپردازند. بسیاری از مهندسین صنایع به رده های مدیریتی ارتقا میابند چرا كه كار آنها با كار مدیریت بسیار نزدیك است.

كار مهندسین ایمنی صنعتی بسیار به كار مهندسین صنایع شباهت دارد چرا كه آنها نیز با كل فعالیت تولیدی سروكار دارند. آنها با به كار بردن دانش فرایندهای صنعتی به علاوه اصول مكانیكی ، شیمیایی و روانی به بهبود ایمنی محصول و سلامت محیط كار میپردازند. آنها باید علاوه برداشتن توانائی پیش بینی و بررسی شرایط خطر آفرین بتوانند روشهائی برای كنترل این خطرات بیابند. آنها باید با قوانین سلامت و ایمنی صنعتی و روش اعمال آنها نیز آشنائی داشته باشند.
فرصتهای شغلی
بسیاری از فرصتهای شغلی در این رشته در صنایع تولیدی میباشد. از آنجائیكه مهارتهای آنها در تقریبا هر نوع صنعتی كاربرد دارد ،‌مهندسین صنایع نسبت به مهندسین دیگر پراكندگی بیشتری در بین صنایع تولیدی دارند.
مهارتهای آنها در كارهای غیر تولیدی نیز كاربرد دارد. بعضی در خدمات مهندسی یا مدیریتی ویا تجارت كار میكنند. برخی نیز در سازمانهای دولتی ویا به صورت مشاور مستقل فعالیت میكنند.
چشم انداز آینده
با وجود رشد در صنعت و پیچیده تر شدن فعالیتهای تجاری ،‌ به علت خودكار سازی روز افزون فعالیتها در كارخانجات ، نیاز به مهندسین صنایع از رشد آهسته ای برخوردار است . اما مهندسین ایمنی صنعتی به علت افزایش اهمیت سلامت و ایمنی محیط كار ، از فرصتهای شغلی بیشتری برخوردار خواهند شد.
به علت تمایل شركتها به كاهش هزینه های تولید و افزایش بهره وری ، نیاز به خدمات كاری مهندسین صنایع و مهندسین ایمنی صنعتی در بخش تولید همچنان وجود خواهد داشت چرا كه كار اصلی آنها تولید محصولاتی با كیفیت برتر و تا حد امكان دارای بیشترین بازدهی و ایمنی میباشد. با تاكید بیشتر بر فنآوری اطلاعات ، نیاز به مهندسین صنایع در بخشهای خدمات مالی نیز افزایش خواهد یافت .
میزان درآمد
درآمد متوسط سالیانه در سال 2000 برای مهندسین صنایع در ایالات متحده 58580 دلار بوده است.
طبقه بندی: مهندسی صنایع، 
ارسال توسط . .
تصاویر

 مدیر وبلاگ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام یک از اساتید گروه مهندسی صنایع را به عنوان استاد نمونه انتخاب می کنید؟تاریخ شروع 28/دی/89


پیوند های روزانه
زیرمچموعه ها
زیرمچموعه ها

دانلود سریع نرم افزار ها

 

امکانات جانبی

javahermarket

تبلیغات کلیکی و کسب درآمد - بیشترین پورسانت کلیک در بین سایت های تبلیغاتی
About ME!

***تمامی مطالب ارائه شده در این وبلاگ مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد***